1-حامی کتاب چیست؟

حامی کتاب پروژه ایست ابتکاری، وابسته به انتشارات فیروزی که قرار است نویسندگان و خریداران کتاب را به هم پیوند دهد.

2-روش کار حامی کتاب چگونه است؟

نویسندگانی که می خواهند کتاب های خود را در قالب پروژه حامی کتاب معرفی کنند، ابتدا باید فایل های مربوط به کتاب (متن و طرح جلد) را برای مدیریت حامی کتاب ارسال نمایند. پس از بررسی های لازم توسط کارگروه های مختلف در حامی کتاب در صورتی که پروژه ی مورد نظر امتیازات لازم را کسب کند به عنوان یک پروژه ی عمومی اعلام می شود؛ هزینه های لازم جهت چاپ برآورد می شود و به عنوان هدف نهایی پروژه اعلام می گردد.
پس از معرفی کتاب در سایت، یک بازه ی زمانی بین 30 تا 90 روز جهت کسب اعتبار لازم معرفی می شود و در صورتی که کتاب مورد اشاره بتواند مبلغ هدفگذاری را جلب کند وارد مرحله ی کسب مجوز و چاپ می شود. این مرحله حداقل 3 ماه زمان می برد.

3-مزایای شرکت در حامی کتاب برای نویسندگان چیست؟

نویسندگان و پدیدآورندگان می توانند در این طرح بخش زیادی از هزینه های چاپ کتاب خود را تامین کنند و از پخش و توزیع مناسب آثار خود مطمئن باشند.

4-مزایای شرکت در حامی کتاب برای خریداران چیست؟

خریداران کتاب در این طرح می تواند کتاب های مورد علاقه ی خود را با امضای نویسنده و در اولین بازه ی زمانی بعد از انتشار و همچنین با تخفیفات ویژه دریافت کنند. در برخی از طرح ها نیز اسامی خریداران به عنوان حامی طرح در کتاب منتشر می گردد.

5-برای ثبت کتاب خود در حامی کتاب باید چه مراحلی را طی کنیم؟

در مرحله ی اول شما فرم درخواست کارشناسی کتاب را تکمیل نموده و فایل های مورد نظر را ارسال می نمایید.
پس از تایید کیفی کتاب، قراردادهای مربوطه برای شما ارسال می گردد که باید تکمیل و امضا گردد. قرارداد تکمیل شده را به همراه فیش بانکی (بابت حق ثبت) از طریق پست به دفتر انتشارات فیروزی ارسال نمایید.

6-نحوه ی تعیین هزینه های طرح چگونه می باشد؟

در هر پروژه به صورت پیش فرض مبلغ ثابتی به عنوان هزینه های ثبت (پشتیبانی فنی سایت، تبلیغات و …) در نظر گرفته می شود که از طریق انتشارات فیروزی اعلام می گردد.
هزینه های جانبی طرح نیز همانند: طراحی جلد، صفحه آرایی، چاپ، بسته بندی و … بر اساس تعرفه های اعلام شده محاسبه می گردد.

7-آیا امکان دارد شرح کامل هزینه هایی که به عهده نویسنده می باشد را اعلام نمایید؟

بله.در صورتی که پروژه ای در حامی کتاب معرفی شود مبلغ 100هزار تومان بابت خدمات ذکر شده دریافت می گردد، این مبلغ غیرقابل بازگشت می باشد.
در صورتی که کتابی مبلغ هدفگذاری شده را جمع آوری کند و به مرحله ی چاپ برسد، 10 درصد از کتاب های چاپ شده به عنوان حق نشر به انتشارات فیروزی تعلق می گیرد.

8-در صورتی که پروژه ای به حد نصاب نرسد، چه اتفاقی می افتد؟

در زمان ثبت سفارش،کاربر یک “شماره ی شبا” (شناسه حساب بانکی ایران – IBAN ) معرفی می کند، که در صورت عدم موفقیت پروژه در جمع آوری هزینه ی  پیش بینی شده، مبلغ واریز شده به همان حساب برگشت داده خواهد شد.

9-آیا هر کتابی در این طرح پذیرفته می شود؟

در صورتی که کتابی شرایط کافی کیفیتی متن و محتوا را دارا باشد و همچنین مغایرتی با قوانین نشر کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران نداشته باشد، پذیرفته می شود.

10-زمینه ی کاری حامی کتاب چیست؟

حامی کتاب به جهت حمایت از تمامی مولفین و پدیدآورندگان، هیچ محدودیت موضوعی جهت پذیرش کتاب ندارد.

11-آیا کتاب ها به صورت رسمی چاپ می شوند؟

بله. تمامی آثاری که به مرحله ی چاپ برسند، تحت مجوز انتشارات فیروزی به صورت رسمی چاپ می شوند. این انتشارات تمامی مراحل قانونی کسب مجوز (اعم از دریافت فیپا، شابک، مجوز نشر و …) را انجام می دهد.

12-حامی کتاب چه تضمینی برای حفظ حقوق مولفین در نظر دارد؟

حامی کتاب وابسته به انتشارات فیروزی می باشد. این انتشارات با شماره پروانه نشر 10288 از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، فعالیت می کند، تمامی قراردادها مطابق قوانین حقوقی جمهوری اسلامی ایران می باشد. این قوانین به صورت کامل حقوق مولفین آثار را به رسمیت می شناسد.

13-حق چاپ های بعدی اثر متعلق به چه کسی می باشد؟

در کتاب های اشتراکی تمامی حقوق متعلق به انتشارات فیروزی می باشد و در کتاب هایی که از طریق جمع آوری حمایت منتشر می شوند، حقوق چاپ در اختیار پدیدآورنده ی اثر می باشد.

14-آیا به صورت پنهانی می شود از کتابی حمایت کرد؟

بله. در زمان پرداخت وجه، شما می توانید با انتخاب گزینه ی مربوطه به پنهان سازی، اسم خود را از لیست حمایت کنندگان مخفی نمایید.

15-در بخش حمایت کنندگان عکسی از من وجود ندارد، چگونه می شود عکس خود را ارسال کنم؟

سیستم ثبت تصویر سایت با استفاده از سایت گراواتار می باشد.شما جهت افزودن و یا تغییر عکس خود باید به این سایت مراجعه نمایید و برای ایمیل خود (که زمان پرداخت ثبت نموده اید) یک تصویر انتخاب کنید.

16-شماره ی شبا چیست؟ و چگونه دریافت کنیم؟

شبا عبارت است از شناسه حساب بانکی ایران (IBAN) که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور تسهیل و استاندارد سازی مبادلات بین بانکی و بین المللی طراحی و تولید گردیده است.می توانید با مراجعه به سایت بانک صادر کننده کارت بانکی خود این شماره را به دست بیاورید.

نوشته شده در :27 اردیبهشت, 1393 توسط : hami